سه سوته ساعت اصلی از تقلبی را شناسایی کنید !

این روزها ساعت مچی بیشتر از اینکه یک ابزار برای نشان دادن زمان باشد، تبدیل شده است به یک اکسسوری مهم و جذاب که شما کمتر می بینید در استایل یک فرد خوش پوش از قلم افتاده باشد. حتی خیلی از افراد برای استایل های مختلف رسمی و روزانه و اسپرت… ساعت های مختلفی می پوشند که با ظاهرشان هماهنگی داشته باشد. افراد زیادی نیز وجود دارند که حاضرند برای ساعت مچی روی دستشان هزینه ی قابل توجهی صرف کنند. این افراد عموما به دنبال ساعت اصل و برند هستند ولی متاسفانه سودجویان زیادی وجود دارند که ساعت های تقلبی یا فیک را به جای ساعت برند و اصل به فروش می رسانند و این روند به حدی فراگیر شده است که حتی بازار فروش ساعت های اصل را تحت الشعاع قرار داده و محدودتر کرده است. حالا سوالی که ممکن است برای هرکدام از ما مطرح شود این است که با این وضعیت چگونه ساعت اصل را از ساعت تقلبی تشخیص دهیم؟ در ادامه سعی می کنیم به اختصار راه های تشخیص ساعت اصل از تقلبی را مرور کنیم.

۳ تفاوت برای تشخیص ساعت مچی اصل از فیک

۱. تفاوت طراحی و ظاهر ساعت مچی اصل و فیک

۲. تفاوت متریال ساعت مچی اصل و فیک

۳. تفاوت قیمت ساعت مچی اصل و فیک

حال این موارد را برای شما به تفصیل توضیح خواهیم داد:

۱تفاوت طراحی و ظاهر ساعت مچی اصل و فیک

به نظر، این یک مورد بدیهی است، اما لازم است بگوییم که ساعت مچی لوکس، با ظرافت و دقیق ترین استاندارد ها ساخته می شود. بنابراین جزئیات و محصول نهایی یک ساعت مچی خوب و اصل باید بدون نقص باشد. قبل از خرید، وقت بگذارید و جزئیات را بررسی کنید تا از درست بودن همه چیز اطمینان پیدا کنید. نگاهی دقیق به صفحه ساعت مچی، قاب، درب پشت، کیفیت دسته کوک، بند و سگگ آن بیندازید. سازندگان ساعت مچی درجه یک به محصولی که تولید می کنند افتخار می کنند.

بخشی از فرق های ساعت اصل و فیک

چندی از نشانه های ساعت مچی فیک عبارتند از:

 • جنس استفاده شده به صورت پوسته پوسته یا لایه لایه و ناهموار
 • نوشته های کج و به هم ریخته
 • فاصله نابرابر بین حروف و اعداد
 • اشتباهات املایی و لوگوی نادرست
 • بند ساعت مچی به درستی با صفحه آن چفت نشده
 • بند های بی کیفیت که به راحتی باز و بسته نمی شوند
 • سگگ، دسته کوک، صفحه و یا درب پشت ساعت بدون لوگو و درج برند
 • صدای تیک تاک ساعت مچی زیاد است.
 • پنجره سایکلوپ بیش از حد بزرگنمایی یا بیش از حد کوچک نمایی کند.

قبل از خرید، با مدل و ظاهر نسخه اصلی ساعت مچی آشنا شوید. سپس دقت خود را به کار گیرید تا فرق های بین ساعت اصل را از فیک تشخیص دهید.

۲تفاوت متریال ساعت مچی اصل و فیک

یک ساعت برند با سنگهای قیمتی، کریستال، طلا، نقره، فلزات سنگین، چرم اصل و… ساخته می شود. همچنین، آنها به چندین قسمت کوچک مجهز شده اند که ساعت مچی را سنگین و محکم می کند. می توان گفت بین ساعت مچی اصل و ساعت فیک تفاوت در وزن وجود دارد و معمولا ساعت ها اصل سنگین تر هستند. با این حال یک استثنائاتی در این مورد وجود دارد و آن زمانی است که برند های اصل ساعت مچی از موادی مانند تیتانیوم برای تولید ساعت مچی های بسیار سبک استفاده می کنند. به علاوه حتما باید توجه کنید امروزه با توجه به پیشرفت ساعت های فیک، سازندگان ساعت های فیک به راحتی ساعت هایی با همان وزن تولید می کنند! پس خیلی از موارد نمی توانند در تشخیص ساعت اصل کافی باشد.

۳– تفاوت قیمت ساعت مچی اصل و فیک

هزینه ساخت ساعت مچی لوکس بسیار زیاد است. علاوه بر متریال نفیس استفاده شده، بهترین ساعت ها معمولاً در سوئیس ساخته می شوند. سوئیس جایی است که هزینه زندگی و تجارت در آن بسیار بالاست. برای راه اندازی این برندهای جهانی ساعت مچی لوکس، هزینه زیادی لازم است. قیمت آنها به وضوح نشان دهنده این مورد است.

بنابراین با توجه به این نکته، اگر قیمت فروش یک ساعت مچی لوکس در مقایسه با ارزش بازار آن بسیار پایین باشد، به احتمال زیاد، آن ساعت مچی، فیک یا تقلبی است که به عنوان یک ساعت مچی لوکس و اصل در حال فروش است.
امروزه تقاضای زیادی برای ساعت مچی لوکس و رده بالا وجود دارد. بنابراین تولید این ساعت ها با قیمت پایین رواج زیادی یافته. برخلاف گذشته، با پدید آمدن خرید اینترنتی و آنلاین، خرید هر مدل ساعت مچی لوکس بسیار آسان شده است. بنابراین میتوانید با یک سرچ ساده در سایت های مختلف فروش ساعت مچی، در این باره تحقیق کنید و قیمت هارا مقایسه نمایید.

خیلی مهم است که تأکید کنیم محصولات تقلبی نه تنها غیرقانونی هستند، بلکه صنعت کالاهای تقلبی نیز تاثیر زیادی در حرکات ضد حقوق بشر، گسترش کودکان کار، پولشویی و سایر اقدامات مجرمانه دارد. همچنین ساعت مچی های لوکس و رده بالا علاوه بر تجمل و انحصارگرایی، کار دقیق و سخت، کیفیت بالا از نظر متریال استفاده شده و تسلط فنی افرادی که روی آنها کار میکنند دارند. هنگام انتخاب و خرید ساعت مچی لوکس و اصل، شما به یک صنعت مهم با میراث غنی و غرور آفرین کمک خواهید کرد. پس لطفاً این نکات را در ذهن داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که معامله واقعی می کنید. همچنین آن چیزی که در قبال پول زیادی که می پردازید دریافت می کنید اصل و معتبر است.

از کجا بفهمیم ساعت اصل است؟

۱.چک کردن رفرنس ساعت مچی

با سرچ رفرنس ساعت یا همان کد حک شده پشت قاب ساعت در اینترنت، باید عکس و مشخصات همان ساعت برایتان نمایش داده شود. عکس و مشخصات باید کاملا مطابق با ساعت شما باشد. در صورت وجود هر اختلافی با مشخصات نمایش داده شده،‌ ساعت اصل نیست.

۲. بررسی لوگو و ظاهر ساعت مچی

در وب سایت اصلی برند یا وب سایت های معتبر، با مشاهده عکس محصول مورد نظرتان، جزئیات ظاهری ساعت مانند اندازه و شکل حروف را با دقت بررسی کنید تا اگر تفاوتی با ساعتتان دارد آن را متوجه شوید. ساعت شما باید دقیقا با نمونه اصلی مطابقت داشته باشد. ساعت های اصل با دقت ساخته می شوند و نباید دارای خراشیدگی یا موارد این چنینی باشند. رنگ ساعت فیک به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت می تواند متفاوت باشد که قبل از خرید باید بررسی شود. همچنین به بسته بندی و جعبه ساعت و کیفیت و استحکام آن دقت کنید. روی اعداد ساعت مچی اصل رنگ درخشانی دارند.

۳. چک کردن ویژگی ها و امکانات ساعت مچی

هر ساعتی ویژگی ها و امکاناتی دارد و یا از تکنولوژی های خاصی استفاده می کند. بهتر است قبل از خرید با این ویژگی ها آشنا باشید. در ساعت های اصل تمام امکاناتی که آن ساعت باید داشته باشد به خوبی کار می کنند. اما در مدل های فیک این ویژگی ها یا وجود ندارند یا فقط جنبه تزئینی دارند. گرچه این روش در بسیاری اوقات صحیح است اما باید توجه کرد بسیاری از ساعت های لوکس به غیر از تاریخ که ممکن است در یک ساعت فیک نیز کار کند ویژگی و پیچیدگی به خصوصی ندارند.

بدیهی است که هیچ گاه کیفیت یک ساعت فیک نمی تواند مانند یک ساعت اصل باشد. همچنین مواردی وجود دارند که می توانند نشانی از اصل یا فیک بودن ساعت شما باشند هر قسمت از یک ساعت مچی اصل به بهترین شکل و به درستی کار می کند. به عنوان مثال عقربه ها در ساعت اصل دارای شکل و اندازه صحیح هستند و به درستی حرکت می کنند اما در ساعت های فیک ممکن است خطایی وجود داشته باشد که باعث شود حرکت عقربه لرزان و ناپایدار باشد.

۴. بررسی گارانتی بین المللی

تمام ساعت های اصل در ایران دارای کارت گارانتی شرکت وارد کننده هستند. هنگام خرید ساعت مچی اصل دقت کنید که کارت گارانتی معتبر و اصلی شرکت وارد کننده را به شما تحویل دهند. تعدادی از برند های ساعت مچی دارای دارای گارانتی بین المللی نیز هستند. این گارانتی به شما کمک می ‌کند که در هر جای جهان اگر این ساعت مچی را به یکی از نمایندگی‌های برند ارائه کنید، از گارانتی ساعت مچی استفاده کنید.

۵. بررسی قیمت ساعت مچی

همان طور که گفتیم حتما باید قیمت ساعت مورد نظرتان را در اینترنت سرچ کنید. اگر دیدید فروشگاهی ساعتی را به قیمت بسیار پایین تر از چیزی که باید باشد می فروشد، حتما باید به اصل بودن آن شک کنید. اما فراموش نکنید که وبسایت تیک تاک فرصت های ویژه ای را برای خرید ساعت مچی در اختیار مشتریان خود قرار می دهد و شما می توانید در زمان های خاص از این فرصت ها استفاده کنید و ساعت مچی اصل را با قیمتی کمتر از فروشگاه های دیگر تهیه کنید.

۶. خرید ساعت از فروشگاه معتبر و نمایندگان رسمی

این یک واقعیت است که اگر شما فردی متخصص نباشید ممکن است حتی با بررسی موارد بالا نیز ساعتی تقلبی را به عنوان ساعت اصل بخرید. انتخاب و خرید از یک فروشگاه معتبر، مهمترین بخش و در عین حال آسان ترین راه برای تشخیص ساعت اصل از فیک است. می توان گفت زمانی که از یک فروشگاه مطمئن که نمایندگی برند مورد نظرتان است خرید می کنید، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. به عنوان مثال کلیه ساعت مچی هایی که در قصر ساعت درخشنده عرضه می‌شوند اصلی هستند و به هیچ عنوان کالای کار کرده و یا غیر اصلی در سایت قصر ساعت درخشنده به فروش نمی‌رسد. شما با خرید از وبسایت قصر ساعت درخشنده یک کارت گارانتی اصالت کالا دریافت می کنید و این کارت به این معناست که قصر ساعت درخشنده  اصالت همۀ کالاهایش را تضمین و همۀ آن‌ها را با گارانتی اصلی و معتبر شرکت وارد کننده عرضه می‌کند.

۷. وزن ساعت مچی

برخی جعل کنندگان در ساعت مچی های خود از مواد و متریال ارزان قیمت، برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده می کنند. این امر باعث می شود ساعت مچی تقلبی وزن نسبتا سبک تری نسبت به نسخه اصلی خود داشته باشد. مثلا در ساعت مچی رولکس از متریالی چون طا و فلزات با کیفیت استفاده می شود و وزن مشخصی دارند و باید به این نکنه توجه کنید. البته این موضوع به طور کامل و قطعی درست نیست و فقط در بعضی موارد صدق می کند. زیرا برخی از بهترین ساعت مچی ها از برندهای مشهور بخاطر سبک بودنشان از توجه خاصی در دنیای ساعت سازی برخوردارند.

۸. مقاومت در برابر آب ساعت مچی

ساعت مچی های اصل از مقاومت در برابر آب برخوردارند. حداقل مقاومت ساعت مچی های اصل در برابر آب تا عنق ۳۰ متر می باشد و حداکثر آن بستگی به مدل و برند ساعت مچی اصل شما دارد. بنابراین مقاومت در برابر آب کمتر از این عدد نشان دهنده ساعت مچی غیر اصل است. توجه داشته باشید مقاومت در برابر آب ساعت مچی شما در شناسنامه آن نوشته شده است و معمولا پشت قاب صفحه ساعت مچی هم حک شده است.

۹. بند ساعت مچی

بند ساعت مچی های اصل از دوام و استحکام بالایی برخوردارند. آنها انعطاف پذیر هستند و به راحتی هنگام استفاده از آن با مچ شما هماهنگ می شوند. معمولا در داخل انواع بند (چرم، استیل، سیلیکونی و …) ساعت مچی ها مشخصاتی مانند لوگو برند، کشوری که در آن ساخته شده و … حک شده اند.

۱۰. به صدای ساعت توجه کنید

یک ساعت مچی اصل هیچ موقع صدای تیک بلند ایجاد نمیکند. این امر به این دلیل است که ساعت مچی های اصل از قطعات ریزی تشکیل شده است که با دقت در کنار یکدیگر مونتاژ شده اند. ساعت های فیک و یا های کپی این کیفیت را ندارند و صدای تیک تاک بلندی ایجاد میکنند. اگر ساعت را در کنار گوشتان قرار بدهید، این صدا به راحتی قابل تشخیص است.

تشخیص ساعت طلا قدیمی

آیا شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که اجناس طلایی و قدیمی میپسندید و همیشه نگران این هستید که نتوانید یک ساعت طلای واقعی را از نسخه تقلبی آن تشخیص دهید؟ برای برخی افراد ساعت جیبی طلایی بیشتر یک لباس است تا یک اکسسوری و منشا این موضو به دوران ملکه ویکتوریا برمیگردد. در آن زمان افرادی که از ساعت طلایی استفاده میکردند به عنوان یک جنتلمن شناخته میشدند. اگر قصد خرید یا فروش ساعت جیبی طلایی را دارید باید از اصالت آن مطمئن شوید. در ادامه به روش های تشخیص اصل بودن ساعت طلای قدیمی به شما توضیح خواهیم داد.

تست استامپ

بیشتر جواهرات طلا از طلای خالص ساخته نمیشوند. طلای تقلبی یک فلز نرم و ناپایدار است که نمیشود آن را به دور دست بست. طلا باید با سایر آلیاژهای فلزی ترکیب شود تا ساعت جیبی محکم و بادوام ساخته شود. تمام جواهرات طلای اصل یک مهر مشخص دارد که محتوا و سازنده آن را مشخص میکند.

تست پوستی

این یک آزمایش ساده است که به راحتی میتوانید در خانه انجام دهید. برای انجام این آزمایش باید ساعت را چند دقیقه در بین دستان خودتان نگه دارید. اگر فلز ساعت تقلبی باشد یا دستان شما عرق میکند و یارنگ پوست شما تغییر میکند. طلای تقلبی باعث میشود پوست شما سیاه، سبز و یا آبی شود.

تست آهنربا

طلا یک فلز مغناطیسی نیست. اگر یک آهنربای قوی در کنار ساعت خود نگه دارید و ساعت به آن چسبید، به احتمال زیاد ساعت طلای واقعی ندارید. همچنین ممکن است آلیاژهای غیرطلا در ساعت به سمت آهنربا کشیده شوند. اما حتی در این مورد، یک جاذبه فوق العاده قوی ممکن است نشان دهد که خلوص طلا در ساعت شما بسیار کم است.

تشخیص اصل بودن ساعت سیتیزن اصل از فیک

سیتیزن یکی از برندهای معتبر ژاپنی است. شعار اصلی سیتیزن ” اکنون بهتر شروع میشود” است که همراه با این شعار برای دستیابی به اهداف خودش تلاش میکند. با توجه به کیفیت بالا و قیمت مناسبی که ساعت های برند سیتیزن دارند، متقلبان دست به تولید ساعت های فیک این برند زده اند. کیفیت و زیبایی که شما از یک ساعت مچی اصل دریافت میکنید، به هیچ عنوان قابل مقایسه با یک ساعت مچی فیک نیست. با استفاده از روش های زیر میتوانید از اصل بودن ساعت سیتیزن خودتان مطمئن شوید.

بررسی گارانتی اصل بودن سیتیزن

یکی از روش هایی که میتوانید از اصل بودن ساعت خودتان مطمئن شوید، بررسی گارانتی اصالت ساعت است. تمامی ساعت مچی هایی که اصل باشند، یک گارانتی معتبر دارند. اگر ساعت سیتیزن شما دارای ضمانتنامه زمان آوران پیشرو است، میتوانید مطمئن باشید که ساعت شما اصل است.

کد ساعت خودتان را چک کنید!

تمامی ساعت های سیتیزن دارای کد رفرنس و شماره کالیبر هستند. شماره کالیبر ساعت در سمت چپ قرار دارد. توجه داشته باشید که اعداد کالیبر معمولا از ۴ بخش تشکیل میشوند که شامل سه عدد و یک حرف میباشند. همچنین کد رفرنس ساعت سیتیزن خودتان را مستقیما در نوار جستجوی سایت سیتیزن سرچ کنید تا به صفحه محصول خود هدایت شوید.

لوگوی سیتیزن را بررسی کنید!

لوگوی برند سیتیزن روی صفحه ساعت، پشت قاب ساعت و بند آن حک شده است. باید فونت حروف را باید با مدل اصلی آن از مطابقت دهید تا از اصل بودن ساعت خود مطمئن شوید.

از یک فروشگاه معتبر ساعت سیتیزن بخرید!

فروشگاه های آنلاین معتبر تنها محصولات اصل موجود میکنند. در هنگام خرید آنلاین ساعت مچی، توجه داشته باشید که عکس محصولات در وبسایت موجود باشد. اگر عکس محصولات در وبسایت نباشد، ممکن است نشانه خوبی نباشد.

تشخیص ساعت سیکو اصل

برند ژاپنی سیکو در سال ۱۸۸۱ تاسیس شد. سیکو تا الان که ۱۴ سال سابقه دارد، یکی از پیشگامان در اولین های ساعت مچی بوده است. این برند به دلیل فناوری های پیشرفته اش، محبوبیت زیادی در بین مردم دارد. اما چگونه میتوانیم از اصل بودن ساعت سیکو خود مطمئن شویم؟ در ادامه چندین روش را به شما خواهیم گفت!

شماره سریال و کد رفرنس را چک کنید

تمام ساعت های سیکو به جز مدل های قبل ۱۹۷۰ یک شماره سریال ۶ رقمی دارند. این کد را در سایت سیکو سرچ کنید.

مدل موتور ساعت سیکو را چک کنید!

شماره و مدل موتور ساعت سیکو را در دو مجموعه عدد چهار رقمی میتوانید پیدا کنید. ۴ رقم اول شماره کالیبر موتور و ۴ رقم دوم کد کیس ساعت است. این کدها را در سایت رسمی سیکو وارد کنید تا از اصالت ساعت خود مطمئن شوید.

ساعت سیکو را از فروشگاه های معتبر بخرید!

تنها فروشگاه های معتبر هستند که ساعت مچی اصل موجود دارند. ساعت های سیکو در فروشگاه های آنلاین معتبر موجود هستند که میتوانید مدل های موردعلاقه خود را در بین کالکشن های مختلف آنها سرچ کنید.

چگونه ساعت کاسیو فیک را از اصل تشخیص بدهم؟

کاسیو از جمله محبوب ترین برندهای ساعت مچی در دنیا است. این برند که در ابتدا به تولید سازهای موسیقی و ماشین حساب شهرت داشت، امروزه ساعت مچی هایش طرفداران زیادی در سراسر دنیا دارد. به دلیل همین محبوبیت است که متقلبان به فکر ساخت مدل های تقلبی آن میزنند. شاید برای شما هم سوال باشد که هنگام خرید ساعت کاسیو، چگونه میتوان مدل اصلی آن را از فیک تشخیص داد؟ ما در اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

به لوگو کاسیو دقت کنید!

کاسیو نام برند خودش را دو بار روی ساعت هایش حک میکند، یکبار بر روی صفحه ساعت مچی و یکبار پشت صفحه ساعت. اگر یکی از این دو لوگو وجود نداشت، پس ساعت کاسیو شما فیک است. همچنین بر روی ساعت های کاسیو، نام کالکشن ساعت مانند ادیفایس، جی شاک، پروترک و .. حک شده است.

نوشته های روی ساعت کاسیو را به دقت بررسی کنید!

اگر لوگو و یا نام کالکشن ساعت شما با فونتی ریز نوشته شده است، پس احتمال زیادی وجود دارد ساعتی که در دستتان است تقلبی باشد.

کد ساعتتان را در سایت اصلی چک کنید!

همه ساعت های کاسیو اصل یک کد مخصوص به خود دارند. بهتر است بعد از خرید ساعت، این کد را در وبسایت اصلی کاسیو سرچ کنید. در ساعت های کاسیو اصل شماره مدل ساعت بر روی جعبه ساعت، کتابچه راهنما و قسمت پشت قاب قرار دارد. دقت کنید که هر سه این شماره ها باید با هم یکسان باشد.

از کجا بفهمیم ساعت جی شاک اصل است؟

ساعت جی شاک، از کالکشن های معروف و معتبر ساعت کاسیو است که جای خودش را در بین مردم پیدا کرده است. سازنده جی شاک با هدف اختراع ساعت مچی که هرگز خراب نمیشود، جی شاک را تولید کرد. لاش های بی وقفه برای تولید این ساعت مچی در سال ۱۹۸۳ نتیجه داد و اولین ساعت مچی برند جی شاک در این سال به خیابان های ژاپن راه پیدا کرد و شروع به تثبیت خود از لحاظ مقاومت و کارایی در بین مردم کرد و به عنوان “سخت ترین و مقاوم ترین ساعت مچی همه زمان ها” مشهور شد. اما از کجا میتوانیم بفهمیم ساعت جی شاک ما اصل است؟

 • سه دکمه جی شاک باید کار کنند. در نسخه های تقلبی این ساعت مچی، بعضی از این دکمه ها کار نمیکنند. همین نکته میتواند یکی از روش های تشخیص ساعت جی شاک اصل از فیک باشد.
 • بر روی قاب پشتی ساعت جی شاک متن های حکاکی شده روی قاب پشتی ساعت ضخامت و عمق کمتری دارند.
 • از مهمترین و اصلی ترین فرق ساعت جی شاک اصل و تقلبی میتوان به تفاوت قیمتی آنها اشاره کرد. اگر فروشگاهی ساعت جی شاک را با قیمتی بسیار پایینتر از قیمت اصلی آن میفروشد، میتواند دلیلی بر فیک بودن آن باشد.
 • قبل از خرید ساعت جی شاک، فونت آن را بررسی کنید. فونتی که در ساعت جی شاک اصل به کار میرود، نسبت به مدل های اصلی آن متفاوت است.

از کجا ساعت مچی اصل بخریم؟

قصر ساعت درخشنده یک فروشگاه معتبر است که خیال شما را از بابت خرید ساعت مچی اصل راحت می کند .وقتی حرف از فروش ساعت مچی اصل می شود، خرید از قصر ساعت درخشنده روشی سریع، آسان برای تشخیص ساعت اصل از فیک است که به شما اطمینان اصالت کالا را می دهد. کارشناسان قصر ساعت درخشنده قادر به ارزیابی کیفیت، شرایط و اصالت ساعت شما هستند. خیلی راحت می توانید ساعت مچی مورد نظر خود را سفارش دهید و به سرعت درب منزل تحویل بگیرید.با دیدن نظرات مشتریان، شما می توانید اطمینان داشته باشید که با یک فروشنده معتبر ساعت مچی رو به رو هستید. شما می توانید برای خرید ساعت مچی های اصل مناسب با سلیقه‌ی و بودجه‌ی خود به وبسایت و فروشگاه قصر ساعت درخشنده مراجعه کنید

سوال ۱: چجوری میتونم ساعت مچی اصل رو از فیک تشخیص بدم؟

برای تشخیص ساعت مچی اصل از فیک بهتر است که در ابتدا به متریال ساعت، طراحی و ظاهر ساعت و قیمت ساعت مچی توجه کنید.

سوال ۲: راه های تشخیص ساعت اصل از فیک چیه؟

برای تشخیص ساعت اصل از فیک بهتر است به کد رفرنس، لوگو، امکانات ساعت، گارانتی، وزن و قیمت آن توجه کنید.

سوال ۳: مهمترین راه تشخیص ساعت مچی از فیک چیه؟

مهمترین راه تشحیص ساعت ال از فیک خرید از یک فروشگاه آنلاین معتبر است. فروشگاه تیک تاک گالری از جمله فروشگاه های معتبری است که تمامی ساعت مچی هایش اصل است و به همراه ضمانتنامه رسمی داخلی و بین المللی تقدیم شما میشود.

دیدگاهی در مورد “چطور ساعت اصل و فیک را تشخیص دهیم؟ ۳ روش مهم و حیاتی

 1. M.salimi@1145 گفت:

  ممنون از راهنمایی های خوب شما

 2. ریحانه گفت:

  خب پس بقیه اش کو!!!

  1. سپاسگزارم از توجهتون 💐🙏🎉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *